Natura jest najważniejsza
Zamówienie z obowiązkiem zapłaty
3 produkty
Gdzie jesteś: Strona główna » Poradnik » Zdrowy mężczyzna

16 marzec 2017

Zdrowy mężczyzna

 

U mężczyzny ze względu na jego budowę anatomiczną występują  specyficzne choroby. Są one bezpośrednio związane z układem hormonalnym.

Andropauza

Jej zasadniczą przyczyną jest spadek produkcji testosteronu w organizmie. Zazwyczaj pojawia się ona po pięćdziesiątce, ale niekiedy pierwsze objawy występują już po 40 roku życia. Andropauzie towarzyszą takie objawy jak: spadek kondycji fizycznej i umysłowej, zaburzenia nastroju i snu, otyłość brzuszna, problemy z układem moczowo-płciowym. Jest ona w dużej mierze zależna od trybu życia mężczyzny. Brak aktywności fizycznej, zła dieta, stosowanie używek, nadmierny stres przyspieszają i nasilają ten proces. Obniżenie poziomu testosteronu ma przede wszystkim wpływ na funkcje seksualne. Pojawiają się problemy z erekcją, spada libido, dochodzi do przerostu prostaty. Aby poradzić sobie z andropauzą warto zrewidować swoją dietę, ograniczyć używki  i zadbać o wysiłek fizyczny zwłaszcza siłowy. Taki rodzaj aktywności fizycznej znacząco podnosi poziom testosteronu, ponadto korzystnie wpływa na tkankę kostną i układ krążenia oraz pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakakolwiek aktywność fizyczna pomoże dotlenić mózg, a co za tym idzie poprawić sprawność umysłową. W przypadku problemów z potencją pomocny może być korzeń żeń-szenia, który dodatkowo podnosi poziom libido.

Impotencja

Zaburzenia erekcji są dzisiaj stosunkowo częstym problemem u mężczyzn. Ich przyczyną jest nie tylko wiek mężczyzny. Często jest to skutek chorób podstawowych jak choroby układu krążenia, cukrzyca czy choroby psychiczne. Zaburzeniom tym sprzyja także przewlekły stres, zła dieta, brak aktywności fizycznej oraz używki. Pomocny tutaj może być ww. korzeń żeń-szenia, dodatkowo wzmagający libido.

Łagodny przerost prostaty

Jest dolegliwością nieodłącznie związaną z andropauzą. Kluczowe znaczenie ma tutaj podwyższony poziom metabolitu testosteronu czyli DHT,który niekorzystnie wpływa na prostatę. W rozwoju tego schorzenia mogą brać także udział inne czynniki. Pomocne  są  surowce takie jak korzeń pokrzywy, nasiona dyni, owoc palmy sabalowej, ziele wierzbownicy. Surowce te zawierają m.in. związki steroidowe(tzw. fitosterole), które hamują przerost prostaty. Działają one poprzez różne mechanizmy: blokowanie enzymu wytwarzającego DHT, enzymu przekształcającego androgeny do estrogenów, hamowanie wiązania DHT z prostatą, obniżenie poziomu białka wiążącego hormony płciowe, działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Surowcem pomocniczym może być tutaj ziele pokrzywy, które działa moczopędnie.

Spadek libido

U mężczyzn częstą przyczyną spadku libido jest obniżenie poziomu testosteronu. To częsty objaw andropauzy, ale nie tylko. Pomocne są tutaj surowce o działaniu afrodyzyjnym, które wzmagają popęd płciowy. Tak działa korzeń żeń-szenia, lubczyk, liść damiany i wiele innych.

Herbatka fix Dla Seniora z zielem wierzbownicy to herbatka funkcjonalna polecana szczególnie dla mężczyzn po 40 roku życia.

Zdrowy mężczyzna

17 stycznia 2014

Mężczyźni nie mają nawyku dbania o swoje zdrowie. Po czterdziestym roku życia, gdy wielu mężczyzn osiąga sukces zawodowy jak na przekór zaczynają się pierwsze problemy ze zdrowiem, kondycją i ogólnym samopoczuciem.

Jednymi z poważniejszych dolegliwości męskich oprócz schorzeń układu krążenia i serca, są problemy związane z układem moczowo-płciowym – przerost prostaty, zaburzenia erekcji.

Czytaj więcej