Natura jest najważniejsza
Zamówienie z obowiązkiem zapłaty
3 produkty
Gdzie jesteś: Strona główna » Poradnik » Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie

10 marzec 2017

Zdrowe przekąski

 

O tym, że kupne słodycze i słone przekąski nie służą naszemu organizmowi i niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie wiadomo nie od dzisiaj. Ich głównym składnikiem są cukry proste, które dostarczają organizmowi nagłego ale krótkotrwałego zastrzyku energii. Po niedługim czasie organizm znowu potrzebuje kolejnej dawki energii, a nadwyżka energetyczna jest magazynowana w postaci tkanki tłuszczowej. Kupne słodycze i słone przekąski są jedynie źródłem pustych kalorii, nie dostarczają żadnych wartościowych składników odżywczych, a dodatkowo poza ogromnymi ilościami cukru i tłuszczu, zawierają niezdrowe dla organizmu składniki takie jak aromaty, wzmacniacze smaku czy utwardzone tłuszcze. Ich nadmierne spożycie może prowadzić do rozwoju nadwagi, chorób serca, próchnicy zębów, a nawet cukrzycy.

Zamiast zjadać puste kalorie, warto sięgnąć po zdrowe zamienniki, które nie tylko zachwycają wspaniałym smakiem, ale jednocześnie są źródłem witamin i minerałów dzięki czemu wzbogacają dietę w wartościowe składniki. Dodatkowo dzięki zawartości cukrów złożonych, pomagają zachować energię na dłużej i mogą stanowić pyszną, wartościową przekąskę w ciągu dnia.

Najbardziej oczywistą zdrową przekąską są świeże i suszone owoce, orzechy i ziarna. Można jeść je same, lub przygotować z nich zdrowy smakołyk.

W ofercie Herbapol Kraków SA znajdziesz wiele produktów, które mogą być wspaniałą przekąską w ciągu dnia !

Polecamy również nasze herbatki ziołowo-owocowe oraz herbatki funkcjonalne.

Witalność w pestkach drzemiąca

17 lutego 2014

Większość osób, które zaczynają myśleć o zdrowym odżywianiu sięgają po warzywa, czerwone mięso, owoce i wodę nie gazowaną. Podejmują wielkie kroki ale zapominają jeszcze o zdrowej przekąsce w ciągu dnia. Z przyzwyczajenia sięgają po batoniki, ciastka i inne słodkie smakołyki, zapominając, że największe korzyści znajdują się w tych najmniejszych – pestkach dyni i nasionach słonecznika.

Czytaj więcej

Zadbaj o skórę

17 stycznia 2014

Aby każdy z nas miał gładką, elastyczną, nawilżona skórę wcale nie musimy kupować kosmetyków z "górnej" półki cenowej. One są  dla wielu bardzo drogie. My mamy tańszy sposób. Nasza rada ZMIEŃ NAWYKI ŻYWIENIOWE.

Czytaj więcej