Natura jest najważniejsza
Zamówienie z obowiązkiem zapłaty
3 produkty
Gdzie jesteś: Strona główna » Poradnik » Układ pokarmowy » Układ pokarmowy

Układ pokarmowy

17 stycznia 2014

Dolegliwości układu trawiennego, dla współczesnego człowieka to prawdziwy i coraz częstszy problem. Stylowi życia związanemu ze stresem, ciągłym pośpiechem, siedzącym trybem pracy, małą ilością ruchu, nieodpowiednim odżywianiem i szybkim spożywaniem posiłków zawdzięczamy wszystkie dolegliwości, które burzą prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego a zarazem funkcjonowanie jego narządów. Do najczęstszych zaburzeń układu trawiennego należy: zgaga, niestrawność, nudności, wymioty, wzdęcia, zaparcia, biegunka, nieżyt żołądka, jelit.

Na szczęście natura nie pozostawiła nas w osamotnieniu i ofiarowała  zioła, dzięki którym jesteśmy w stanie sobie pomóc i zadbać o prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Jednym z nich jest dobrze wszystkim znany koper włoski, który stosuje się przy bólach żołądka, wzdęciach, nieżytach żołądka. Ziele dziurawca i liść szałwii działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i dróg żółciowych, ułatwiają przepływ żółci. Mdłości miną po mięcie lub rumianku. One usprawniają trawienie, hamują odruch wymiotny, są żółciopędne . Problem luźnych stolców zmniejszy się po herbatce z owoców borówki, która ma właściwości ściągające i zapierające. Ostropest plamisty i karczoch wspomagają pracę wątroby i pobudzają wydzielanie żółci. Wzmacniają i regenerują funkcje wątroby, kurkuma zaś wspiera funkcjonowanie dróg żółciowych oraz ułatwia trawienie tłuszczów. Czosnek zwiększa wydzielanie żółci i soków trawiennych. Korzeń lukrecji wspiera trawienie oraz działa osłonowo na żołądek. Kminek działa rozkurczająco, wspomaga ruchy perystaltyczne jelit. Len ułatwia trawienie, wspomaga perystaltykę jelit. Kruszyna przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania jelit i regularnego wypróżniania. Nasiona kozieradki promują komfort trawienny, wspomagają metabolizm.

Mamy z czego wybierać, korzystajmy z darów natury odpowiednio wcześniej, aby uniknąć przykrych dolegliwości. Pamiętajmy,  że terapia ziołowa przyniesie dobre efekty, jeśli zostanie  wsparta odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.  

« Wróć do kategorii

Pokaż wszystkie