Natura jest najważniejsza
Zamówienie z obowiązkiem zapłaty
3 produkty
Gdzie jesteś: Strona główna » Poradnik » Układ moczowy

16 marzec 2017

Układ moczowy

 

Układ moczowy jest odpowiedzialny za wydalanie zbędnych produktów przemiany materii. Nerki - podstawowa jego składowa są swoistym filtrem. Układ moczowy kobiety i mężczyzny różni się w budowie, stąd też różnice w zachorowalności.

 

Stany zapalne dróg moczowych

U kobiet częściej występują stany zapalne układu moczowego. Tutaj pomocne są zioła o działaniu przeciwbakteryjnym jak liść borówki brusznicy, liść mącznicy. Przeciwbakteryjnie działają też owoce żurawiny, których działanie warto wspomóc witaminą C. Ona to dodatkowo zakwasza mocz, co jest korzystne w eliminacji bakterii. Ponadto należy pamiętać o ziołach moczopędnych jak liść brzozy, ziele nawłoci, liść pokrzywy, ziele mniszka, naowocnia fasoli, ziele skrzypu oraz o piciu dodatkowych ilości płynów.  

 

Kamica moczowa

Zioła moczopędne są także wykorzystywane w kamicy moczowej. Należy tutaj pamiętać o utrzymaniu odpowiedniego pH moczu, jedne kamienie lepiej rozpuszczają się w środowisku kwaśnym, inne w zasadowym. Kolejnym elementem terapii tej dolegliwości jest dieta, odpowiednia do rodzaju kamicy.

 

Łagodny przerost prostaty

Męską dolegliwością układu moczowego jest łagodny przerost prostaty (BPH). Jego przyczyną w dużej mierze jest obniżenie poziomu testosteronu, do jakiego dochodzi wraz z wiekiem. Pomocne  są tutaj surowce takie jak korzeń pokrzywy, nasiona dyni,  owoc palmy sabalowej, ziele wierzbownicy. Substancją pomocniczą może być tutaj ziele pokrzywy, które działa moczopędnie.   

 

  

Układ moczowy

17 stycznia 2014

Dolegliwości ze strony  układu moczowego są częste i nawracające. Obejmują zapalenie dróg moczowych, choroby nerek  oraz łagodny przerost prostaty. Różnica w budowie układu moczowego kobiet i mężczyzn powoduje, że kobiety są bardziej narażone na zapalenia dróg moczowych oraz pęcherza moczowego. U mężczyzn ryzyko stanów zapalnych występuje rzadziej, a sama choroba ogranicza się zwykle wyłącznie do cewki moczowej...

Czytaj więcej