Natura jest najważniejsza
Zamówienie z obowiązkiem zapłaty
3 produkty
Gdzie jesteś: Strona główna » Poradnik » Układ krążenia i Serce

Układ krążenia i Serce

 

Układ krwionośny

16 marzec 2017

Jest układem, który ma za zadanie dostarczyć do każdej komórki organizmu tlen i substancje odżywcze. Niestety zła dieta, brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu skutecznie osłabiają jego funkcje. Do tego dochodzą procesy starzenia się organizmu.  Najczęstszymi chorobami tego układu  są: nadciśnienie, miażdżyca,  niewydolność serca, żylaki, niedokrwienie mózgu.

 

Nadciśnienie

Typowym surowcem roślinnym obniżającym ciśnienie krwi jest ziele jemioły. Korzystne może być stosowanie tutaj kwiatostanu głogu, ale również czosnku, aczkolwiek trudno go stosować długotrwale.

 

Miażdżyca / skleroza

Działanie przeciwmiażdżycowe wykazuje liść karczocha, który zmniejsza syntezę cholesterolu w wątrobie, ale także ww. czosnek.

 

Choroby serca

W łagodnej niewydolności serca możemy stosować surowce zawierające glikozydy nasercowe jak ziele konwalii majowej, ziele miłka wiosennego, czy zawierający zupełnie inne związki kwiatostan głogu. One to zwiększają siłę jego skurczów.

 

Żylaki

Kolejnym problemem zdrowotnym związanym z układem krwionośnym są żylaki. Tutaj pomocne są surowce, które uszczelniają naczynia krwionośne, zwiększają ich elastyczność, działają antyoksydacyjnie. Zaliczamy do nich kwiat kasztanowca, kłącze ruszczyka. Korzystne jest także stosowanie zewnętrznie kwiatu arniki czy liścia miłorzębu japońskiego. Ten ostatni poprawia krążenie w naczyniach żylnych, działa przeciwzakrzepowo.

 

Niedokrwienie mózgu

Liść miłorzębu japońskiego jest przede wszystkim stosowany w niedokrwieniu mózgu, co ma znamienny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego.

 

Natura dostarczyła nam zioła, które są pomocne w leczenie schorzeń układu krwionośnego. Poza tym musimy  pamiętać o odpowiedniej diecie tj. ubogiej w cholesterol, kwasy tłuszczowe nasycone, cukry proste, sól,  ale bogatej w kwasy wielonienasycone, węglowodany złożone, owoce i warzywa. Ważnym czynnikiem korzystnie wpływającym na układ krążenia jest aktywność fizyczna, zwłaszcza na świeżym powietrzu oraz ograniczenie używek.  

 

 

Układ krążenia i serce

17 stycznia 2014

Aktywność fizyczna zapobiega wielu chorobom  i wpływa bezpośrednio na prawidłową pracę serca i całego układu krążenia. Obdarowuje nas sprawnością ruchowa, dobrą  kondycją  i samopoczuciem.

Pamiętaj że  aktywność fizyczna...

Czytaj więcej